• Cultuur

 

van 24-2 t/m 2-4

Schermafbeelding 2025 04 04 191809   IMG 6017 copy copy copy

Het zal u vast niet zijn ontgaan: onze hele school stond de afgelopen weken in het teken van een bijzonder feestjaar. Amsterdam bestaat 750 jaar, en dat hebben wij gevierd met het schoolbrede project Stadsjuwelen!

De sfeer zat er geweldig in. Alle groepen hebben vol enthousiasme onderzocht, gebouwd, getekend en vormgegeven aan hun eigen stadsjuweel. Door de gangen klonk het speciaal geschreven lied van Meester Frans V, met het aanstekelijke refrein:
“Dat is Mokum, mijn Mokum, mijn mooi Mokum – Amsterdam!”
(Refrein op de melodie van Big City van Tol Hansse)

💎 Terugblik op de Museummiddag van 2 april
Op woensdag 2 april, direct na schooltijd, openden we de deuren voor ouders, verzorgers en andere belangstellenden. De school veranderde in een bruisend museum vol creativiteit en trots. De presentaties zijn inmiddels achter de rug, maar wat was het een feest om te zien hoeveel moois er is gemaakt!

Klik hiernaast voor meer foto's: Stadsjuwelen – Een ode aan 750 jaar Amsterdam

🎶 Groep 5B’s eigen lied
Groep 5B maakte het extra bijzonder door een eigen lied te componeren – een unieke samenwerking met songwriter Yana van der Hoeven en muzikant Kike Navarro. Alle leerlingen zongen vol trots mee. De QR-code om het lied terug te luisteren is hieronder te vinden!

Schermafbeelding 2025 04 04 184947

🌍 Ancestors Unknown – Groep 8 duikt in hun eigen geschiedenis
Binnen het project Ancestors Unknown zijn de kinderen van groep 8 op zoek gegaan naar hun eigen familiegeschiedenis, afkomst en verhalen. Dit leverde prachtige, ontroerende en bijzondere resultaten op — bijzonder, omdat het hún eigen geschiedenis is.

Als afsluiting van dit persoonlijke project hebben we een tentoonstelling georganiseerd. In hun eigen museumdoos lieten de leerlingen zien wat zij hebben ontdekt over hun familie en verleden. Het was een waardevolle en inspirerende reis, waarbij ze niet alleen meer leerden over hun roots, maar ook met trots hun eigen verhaal konden delen.

Dank aan iedereen die heeft meegeleefd, geholpen en meegedaan. Wat een eerbetoon aan onze stad – én aan de mensen die haar vormen. Ons Mokum leeft, in groot en klein.

🃏 Speciaal voor Stadsjuwelen: Het Kwartet
Een bijzonder onderdeel van het project is het Stadsjuwelen-kwartet, waaraan een groot aantal leerlingen heeft meegewerkt. Elk kaartje is met zorg vormgegeven en bevat unieke illustraties van onze eigen leerlingen.

Het kwartet zal op 2 april helaas nog bij de drukker liggen, maar goed nieuws:
voor iedere leerling/gezin én voor u is er straks een exemplaar beschikbaar zodra ze binnen zijn!

In de tussentijd is het kwartet alvast in grootformaat te bewonderen in een van de gangen, mét de namen van alle tekenaars erbij. Zeker de moeite waard om even langs te lopen!

Dank aan iedereen die heeft meegeleefd, geholpen en meegedaan. Wat een eerbetoon aan onze stad – én aan de mensen die haar vormen. Ons Mokum leeft, in groot en klein.